35. kolo Slovnaft extraligy mužov

21.12.2007 Celý región

HK Aquacity ŠKP Poprad - MHk 32 Liptovský Mikuláš 4:3 po predĺžení (0:2, 0:0, 3:1 - 1:0)
Góly: 46. Marcel Haščák (Michal Segľa), 52. L. Bambúch (Marcel Haščák, Jarolín), 56. Martin Segľa (E. Piatak, Bambúch), 63. E. Piatak (Korenko) - 4. Bulík (Lelkeš, Holečko), 4. Róbert Huna, 54. Róbert Huna (Kriška)
Vylúčení: 8:10 na 2 min, navyše: Holečko (L. Mikuláš) na 5+DKZ za faul kolenom
oslabenia: 0:1
rozhodovali: Baluška - Mihajlo, Vojtek
1177 divákov

Liptáci majú zo vzájomných zápasov nulovú bilanciu. Popradčania boli jednoznačným favoritom v zápase so súperom oslavujúcim 75. výročie založenia hokeja v meste, ktorý má na nich stratu 39 bodov a je na konci extraligovej tabuľky. To vôbec nekorešpondovalo s tým, čo sa dialo v úvodnej tretine. Doslova ako osy sa hostia pustili do kamzíkov a tí sa len prizerali ako Šimonovič rieši súperove nájazdy. Náporu odolal len do polovice štvrtej minúty, keď v priebehu 22 sekúnd inkasoval dva rýchle góly. Potom Popradčania prešli síce do ofenzívy, ale pred Lacovou bránou im chýbal vždy krok k úspešnému zakončeniu akcie. Do strednej časti zápasu v snahe zrýchliť hru domáceho mužstva jeho tréner pristúpil k preskupeniu troch útokov a nechal oddychovať Ficku, Kubusa a Svitanu. Na začiatku 30. min fauloval kolenom pri vlastnej bráne Holečko domáceho Buca, ktorý musel opustiť hru a vinník odišiel predčasne pod sprchy. Zúfalý tlak Popradčanov zvrátiť výsledok nenašiel odozvu v úspešnom gólovom zakončení. U kamzíkov pred záverečnou tretinou vznikla dilema: prehrajú prvý raz s Liptákmi a pokazia si Vianoce? Veď v predošlom kole nešťastne prehrali v Nitre 4:3, kde viedli 2:0. Po odstúpení Buca sa do hry vrátil domáci Kubus k Piatakovi a Ma. Segľovi. V polovici 46. min konečne zajasalo domáce publikum pri Haščákovom kontaktnom góle, keď súperi mali po jednom vylúčenom hráčovi. Ďalšia radosť prišla v polovici 52. min vystrelil na Laca Bambúch, prvú strelu gólman vyrazil, ale proti dorážke Bambúcha bol bezmocný - 2:2. Potom prišla sprcha, ktorá zatajila dych publika keď Róbert Huna dal svoj druhý gól pri vlastnom oslabení a uviedol hostí do vedenia. Znova sa hralo na ľade so štyrmi hráčmi, keď Popradčan Martin Segľa vyrovnal na 4:4 a predlžovalo sa. V ňom hostia nastupovali oslabení o vylúčeného Petrána, ale Laco v bráne Mikuláša čaroval a oslabenie prečkal. Liptáci dostáli gól, znova pod Tatrami prehrali.

František Hossa, tréner Popradu: "Bol to pre nás kvôli zlému úvodu veľmi ťažký zápas. Hoci v určitých fázach taktika súpera na nás platila, som rád, že sme zápas napokon zvládli my. Viac ma mrzia zranenia, dnes pribudlo ďalšie a ja mám už šesť hráčov základného kádra na maródke. S kým mám hrať. Ak sa to cez sviatky nezmení, bude to katastrofa! "
Ján Majdek, tréner Lipt. Mikuláša: "Zápas sme hrali vlastne iba v prvej tretine. Dali dva góly, potom domáci začali lepšie kombinovať a korčuľovať a hlavne v druhej tretine prevzali iniciatívu. V závere sme sa chceli vrátiť k našej hre, no nepodarilo sa nám to. Pod tlakom Popradu sme dostali góly a zápas prehrali. "

Dukla Trenčín - Slovan Bratislava 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Gól:Sersen (Kapuš, Hujsa)
Vylúčení: 6:11 na 2 min, navyše: Fatyka trest v hre, Kútny (obaja Trenčín) na 10 min za nešportové správanie, Lažo (Slovan) na 10 min za nešportové správanie
rozhodovali: Grečko, D. Konc - Brath, M. Novák
6150 divákov (vypredané)

MHC Martin - HK 36 Skalica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly:M. Macho (L. Říha), 17. M. Macho (Klepáč)
Vylúčení: 8:12 na 2 min, navyše: L. Havel (Martin) na 10 min za úder do hlavy a krku, Gründling (Skalica) na 10 min za napadnutie zozadu
presilovky a oslabenia: 1:0
rozhodovali: Kubuš - Gajan, Kalina
4025 divákov

HC Košice - MsHK Žilina 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
Góly: 8. Špilár (P. Bartoš, Juraj Faith), 14. Javín (Juraj Faith, P. Bartoš), 53. Pleva (Rudolf Huna, Michel Miklík) - 12. Hájnik (R. Tvrdoň)
Vylúčení: 6:8 na 2 min
presilovky: 2:0
rozhodovali: J. Konc - Mášik, Smrek
7158 divákov

HKm Zvolen - HK Ardo Nitra 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Góly: 2. J. Čierny, 7. J. Čierny (Dlouhý, Lipiansky), 17. Kubenko (Klouda), 24. Cibuľa, 45. Lipiansky (Paciga, J. Čierny)
Vylúčení: 6:9 na 2 min, navyše: Konrád (Nitra) na 10 min za nešportové správanie
oslabenia: 1:0
rozhodovali: Jonák - Jankovič, Orolín